12 kwietnia , 2010

Wyszywane płyty CD, dobry pomysł na ładny prezent

Zaszufladkowany do: Szydełko — Joanna @ 17:15

Po szydełkowych wyszywankach przyszedł  mi do głowy ciekawy pomysł zrobienia czegoś ładnego z płyty CD. Najpierw wspólnie z moimi Kochanymi córeczkami zrobiłyśmy serduszka. Wyszły nam bardzo fajnie. Dzieci miały z tego dużo zabawy a już to, jakie były zadowolone z siebie, to chyba nie muszę mówić :-)

Serca zrobione z wełny i płyt CD

Zaraz przyszła mi ochota na inne kształty. A że bardzo lubię kwiaty to wyszyłam kwiatki. Po wyszyciu połączyłam  trzy razem, zrobiłam zawieszkę i myślę, że ładnie to będzie wyglądało, jako ozdoba na ścianie.

Gdy zaczęłam wyszywać drugie kwiatki, przyszła do mnie moja córeczka Anielcia i powiedziała: “Mamusiu, ja też bym tak chciała robić, jak Ty. Ja pamiętam, jak to się robi. Bo to jest tak, że jak wyskakuje rybka z wody (tu pokazuje rączkami), to potem musi wskoczyć do drugiej dziurki. Pozwolisz mi?”

Anielka wyszywa kwiatek, na płycie CD Wyszywanie na płycie CD, na prezent dla mamy

Powiem Wam, że tak się rozkleiłam, słuchając jej opowieści i patrząc, jak pokazuje, że aż łezka mi się w oku zakręciła. Pamiętała, gdy jej tłumaczyłam wcześniej, jak wyszywać serduszko. Specjalnie opowiedziałam jej obrazowo z rybką, żeby lepiej zapamiętała. Moje Kochane dzieci.  To niesamowite, ile szczęścia, ile radości dają takie dwa małe Najkochańsze Skarbeczki, jakie mam. To Wspaniałe uczucie!  Każdy ich ruch, każde spojrzenie, opowiadanie, co to też dzisiaj się w przedszkolu zdarzyło albo jakież to niestworzone pomysły mają… to przeogromna skarbnica Szczęścia! Dodam jeszcze, że kwiatek, który zrobiła Anielka, to ten różowy.

Kwiatek zrobiony z wełny i płyty CD Kwiatki - zawieszka zrobiona z płyt CD lub DVD Kwiatki - zawieszka zrobiona z wełny i płyt CD lub DVD

Jak zobaczyłam, że dziewczynki same tak świetnie sobie z wyszywaniem poradziły, od razu pomyślałam, że takie małe prezenty dla swoich Mam mogą zrobić dzieci z przedszkola. Jest to łatwe do zrobienia, a przedszkolanki będą miały wymyślanie prezentu z głowy. Na pewno podsunę taki pomysł.

Tak na prawdę, gdyby nie pomoc Męża, to nie byłoby zabawy. Mariusz zrobił projekt a potem ładnie powiercił dziurki, za co bardzo, bardzo ciepło Dziękuję! Dzięki temu, jeśli ktoś z Was będzie miał ochotę też tak wyszyć, będzie mógł skorzystać z projektu lub wymyślić samemu.

Jak zrobić fajny prezent dla Mamy z płyty CD?

Co będzie potrzebne:

  • płyta CD lub DVD,
  • wiertarka,
  • wiertło 3-4mm,
  • kolorowa włóczka,
  • igła gotowa lub zrobiona ze spinacza,
  • szydełko

Wydrukowany i wycięty wzór, do zaznaczania miejsc wiercenia - co jeszcze można zrobić z płyty CD DVD Powiercona płyta DVD - co jeszcze można zrobić z płyty CD DVD
Igła ze spinacza - bezpieczna dla dzieci

Zacznij od podziurkowania płyty. W tym celu należy wydrukować wzór, który można pobrać tutaj. Następnie według wzoru, ostrym narzędziem zaznacz miejsca na otwory, które potem trzeba będzie wywiercić wiertarką. Właśnie, tutaj jest moment, gdzie mógłby pomóc ktoś starszy, a że to święto Mamy, więc pomóc może Tata.  Ja też miałam pomoc od Męża w wierceniu  a malutka nie jestem ;-) Jak już są dziurki na płycie, można zacząć wyszywać. Jeśli nie masz płyty CD, albo nie masz możliwości wywiercenia otworów możesz taką ozdobę zrobić z tekturki. Wtedy zrobienie dziurek samemu będzie prostsze. Możesz to zrobić np. za pomocą gwoździa lub grubą igłą. Jednak polecam użyć płyty CD, bo jest twardsza i sztywniejsza. Możesz zrobić jeden kwiatek i będzie ładnie, możesz też zrobić tak, jak ja, trzy kwiatki, albo więcej :-) Wyszyte kwiatki możesz połączyć ze sobą wcześniej zrobionym łańcuszkiem na szydełku, u góry wszyj zawieszkę i ładny prezent gotowy! Na pewno osoba, której sprezentujesz coś, co zrobisz swoimi zdolnymi paluszkami, na pewno się ucieszy!

Miłej zabawy!!!

Pozdrawiam wesolutko!