11 lutego , 2009

Numer na dom

Zaszufladkowany do: Inne — Joanna @ 0:42

Chciałam zrobić jakiś ładny, niepowtarzalny, piękny i oryginalny a co najważniejsze w moim stylu numer na nasz nowy dom, aby listonosz wiedział, gdzie ma listy przynosić :-)

Pomysł wyszedł od Mężusia.  Z pianki XPS (taki twardy i gęsty styropian) Mariusz wyciął kwadrat i zaokrąglił wszystkie krawędzie tabliczki papierem ściernym. Wybraliśmy akurat taki materiał, ponieważ łatwo się go obrabia i jest odporny na wilgoć. Potem ja okleiłam całość szarym papierem pakowym na wikol. Gdy ładnie podeschło nałożyłam dwie  warstwy lakieru, koniecznie akrylowego, gdyż inne mogą rozpuścić polistyren, a następnie pomalowałam dwa razy białą farbą akrylową. Taka “baza” gotowa jest do ozdabiania.

numer na dom, podstawa

numer na dom, oszlifowana krawędź

Ponieważ niedawno spróbowałam techniki decoupage, co bardzo mi się spodobało, pomyślałam, że ładnie będzie ozdobić tabliczkę motywem kwiatowym. Myślałam o słonecznikach, bo co roku nasz ogród jest ich pełen i pięknie mogłoby to wyglądać, ale w ostatecznej decyzji wybrałam maki, ze względu na czerwień pięknie kontrastującą z białym tłem. Cyfry wydrukowałam na drukarce atramentowej. Niestety wydruk przy naklejaniu mi się trochę rozpuścił i rozmazał. Nie wyglądało to ładnie, więc odkleiłam. Teraz wiem, że przed naklejeniem wydruku z atramentówki trzeba go najpierw delikatnie pomalować bezbarwnym lakierem w sprayu, wtedy tusz nie będzie się rozmywał. Tak też zrobiłam. Gdy już ładnie wszystko nakleiłam, trzy razy pomalowałam dobrym lakierem (mam nadzieję), odpornym na UV, aby kolory nie wyblakły.

Numer wyszedł pięknie! Teraz czekamy na cieplejsze dni, aby go powiesić, bo na razie pogoda taka, że się na dwór wychodzić nie chce.

numer na dom, ozdobiony decoupage, dekupaż

Pozdrawiam cieplutko
Joanna