25 stycznia , 2009

Zegar z korzenia

Zaszufladkowany do: Korzenioplastyka — Joanna @ 1:02

Kiedyś ze spaceru po lesie przytargałam spory kawałek korzenia. Wyglądał  na  bardzo zniszczony, postarzały upływającym czasem i pojedzony przez korniki. Ja oczywiście byłam przekonana, że coś ładnego z tego kawałka drewna zrobię, a dla Mariusza było ono zbyt spróchniałe. Coraz częściej stwierdza, że nasz garaż jest już tak wypełniony moimi skarbami, iż  musi chyba wziąć sprawę w swoje ręce i zacząć segregować moje drewienka, bo kiedyś cały las zmieni swoje położenie ;-) . Ja mu na to nie pozwolę. Ja, taka maniaczka zbierania nie dam się ;-) A poza tym to jest ode mnie silniejsze ;-)

Pisząc artykuł wpadłam na superAśny pomysł, aby przed rozpoczęciem czyszczenia korzenia zrobić mu zdjęcie, by móc pokazać Wam, jak wyglądał wcześniej. Szkoda, że na ten pomysł wpadłam dopiero teraz. Na pewno następnym razem to zrobię. Może dzięki temu, gdy obejrzysz moje prace zmienisz swoje spojrzenie i będziesz widział(a) więcej niż dotychczas podczas leśnych wędrówek.  Być może drewienko, kawałek korzenia, leżącego gdzieś w stercie gałęzi tudzież w runie leśnym, nie będzie tylko starym, brudnym, spróchniałym i niewartym choć rzucenia na niego spojrzenia. Zobaczyć wtedy możesz coś innego, niż kawał drewna. Zobaczyć coś, co przypomina swoim kształtem jakąś ciekawą postać, albo, że można zrobić z tego piękną rzecz. Oj, dla mnie każdy kawałek jest wyzwaniem! Uwielbiam pracę w drewnie. Najbardziej ze wszystkich zajęć rękodzielniczych.
Zegar, który Wam przedstawiam na zdjęciu właśnie dzisiaj skończyłam. Ostatnia warstwa lakieru, ostatnie muśnięcie pędzlem… już! Mój Kochany Mężuś uruchomił swoje fotograficzne umiejętności i zrobił zdjęcia. Za to z całego serca Tobie dziękuję Mariuszku :-)
Kilka słów o obróbce. Korzeń wyczyściłam. Oj, było z tym roboty… Potem oszlifowałam, podcięłam tu i ówdzie, dopieściłam szczególiki i nałożyłam 4 warstwy lakieru. Zegarek zaś okleiłam fornirem, aby pasował do całości.

Zegar z korzenia, korzenioplastyka Zegar z korzenia, korzenioplastyka Zegar z korzenia, korzenioplastyka

Pozdrawiam cieplutko
Joanna