22 maja , 2008

Magiczne Drzewo

Zaszufladkowany do: Korzenioplastyka — admin @ 22:39

Korzeń, który chciałam Wam pokazać, już dawno uraczył mnie swym pięknem. Dokładnie nie pamiętam, gdzie go znalazłam, ale pewnie na jednej z moich leśnych wędrówek sprzed lat:-) Jakoś tak wyszło, że długo czekał na swoją kolej. Chyba mu się opłaciło, bo za swoją cierpliwość dzisiaj pochwalić się może swoją niezwykłością i pięknem kształtów, przypominających do złudzenia stare drzewo. Wydobywając owe kształty z wdzięcznie poddającego się moim dłoniom kawałka korzenia, poznawałam jego tajemnice. Gdy czule się nim zajmowałam, jakby z wdzięczności, opowiadało mi swoją historię. Wsłuchiwałam się w jego niezwykłe opowieści,a moja bujna wyobraźnia bez chwili zwątpienia poddawała się każdemu odczuciu.
Kiedy było jeszcze młodym drzewkiem, rosnącym u boku ludzi o dobrym sercu i ich dzieci, zawsze wesoło biegających wokół niego, niespodziewanie i na zawsze już zostało oddzielone od tego miejsca i przesadzone zupełnie gdzie indziej. Od tego czasu codziennie wyglądało w stronę domu i ludzi, za którymi bardzo tęskniło. Brakowało mu śmiechu dzieci, dźwięków nabierania wody ze studni na środku podwórka i widoku gospodarza, gdy codziennie o świcie wyruszał do pracy. Jego strapioną minę, owianą nicią przemijającego czasu, widać szczególnie na czwartej fotografii. Lata tęsknoty wyrzeźbiły w nim postać wiecznego starca, który jak posąg wbija swój wzrok w dal.
Zimą widać było powyginane w jedną stronę potężne konary drzewa, wiosną jego tęsknotę zakrywała bujność niezwykle zielonych liści a jesienią płakało, zrzucając na ziemię swój ciężki, brązowy płaszcz.
Magicznym urosło i Magicznym dla mnie zostało do dziś.

korzenioplastyka, korzeń korzenioplastyka, korzeń korzenioplastyka, korzeń korzenioplastyka, korzeń
korzenioplastyka, korzeń korzenioplastyka, korzeń korzenioplastyka, korzeń