30 grudnia , 2007

Kredens

Zaszufladkowany do: Masa solna — Joanna @ 20:58

W prezencie od Męża dostałam książkę “Modelowanie z masy solnej”, którą serdecznie polecam. Złożyło się to z zaślubinami naszych znajomych. A że bardzo lubię dawać prezenty, zrobione przez siebie pomyślałam, że to jest kolejna okazja, aby zrobić coś ładnego. Jedną z rzeczy, które mnie w tej książce urzekły, był mały kredens. Taki kredensik, który stał w domu u naszych babć i dziadków:-)

Mąż zrobił mi na komputerze plan (dzięki!), wg którego po rozwałkowaniu masy wykroiłam wszystkie części. Gdy troszkę podeschły, połączyłam je za pomocą kleju – też z masy (niewielką kulkę masy zmieszałam z wodą, aż uzyskałam gęstość śmietany). Z reszty masy ulepiłam zastawę – talerze, filiżanki i piękny czajniczek. Kredens pozostawiłam na kilka dni do wyschnięcia na kominku (można też wysuszyć go w piekarniku). Po wyschnięciu całość zagruntowałam, takim normalnym gruntem budowlanym, bo chciałam na koniec polakierować kredens na błyszcząco lakierem bezbarwnym. Potem pomalowałam wszystko normalną plakatówką, ozdobiłam kwiatkami “porcelanową” zastawę i przykleiłam ją do kredensu. Kiedy zabrałam się za lakierowanie, okazało się, że lakier wsiąka za bardzo – pewnie za słabo zagruntowałam, bo musiałam aż trzy razy lakierować, zanim uzyskałam widoczny efekt. Następnym razem dam więcej gruntu. Półeczki okleiłam koronką, co dodało jeszcze większego uroku.

Mnie się on bardzo podoba:-)

Kredens z masy solnej, masa solna Kredens z masy solnej, masa solna Kredens z masy solnej, masa solna Kredens z masy solnej, masa solna

Poniżej rysunki do wykrojów, w formacie PDF

Kredens z masy solnej – plan

Pozdrawiam cieplutko.
Joanna